Clubul de lectură pentru tineri la „Șotron. Festivalul copilăriei”
Știri

Clubul de lectură pentru tineri la „Șotron. Festivalul copilăriei”

Clubul de lectură vă invită la o ediție specială dedicată Zilei Copilului!

Alături de „Șotron.Festivalul copilăriei”, dragii noștri cititori se vor întâlni în siguranță în mediu online, unde vor discuta despre lecturile din această perioadă și despre autorii preferați. Participanții la întâlnirea ce va avea loc marți, 2 iunie 2020, la ora 16:30, vor urmări și discuta cu interes despre recomandările oferite de invitații festivalului și împreună vor stabili ce cărți vor citi în vacanța care se apropie.

Anul acesta, festivalul copilăriei oferă acces gratuit la numeroase recomandări de lectură din partea scriitorilor români, tutoriale practice, înregistrări surpriză, recomandări din partea muzeografilor din muzeele literare ieșene.

Participarea este gratuită la evenimentul organizat de Muzeul Național al Literaturii Române Iași și Asociația „Patrimoniu pentru comunitate”. Înscrierile se fac pe baza formularului pe care îl găsiți pe pagina de facebook a clubului, @lecturapentrutineri.

Program coordonat de Alina Aron și Dora Cană